Trimitem la mare pe cei 21 de copii ai satului

Anunțuri / comunicate Mai 31, 2022

Parohia „Sfinții Împărați Constantin și Elena” din satul Săcărești, comuna Cucuteni, Arhiepiscopia Iașilor, își propune ca în această vară, în perioada 4 – 8 iulie 2022,  să ofere o vacanță la mare celor 21 de tineri ai satului.

„Acești copii merită din plin un astfel de cadou pentru o sumedenie de motive, dar aș evidenția trei dintre ele. Întâi pentru că sunt oameni foarte faini și au devenit o echipă extraordinară. Apoi pentru că în ultimii doi ani au fost foarte muncitori, implicați în tot ce le-am propus, gata de orice lucru pozitiv, comunitar sau individual. Nu în ultimul rând, pentru ca îi iubesc și îmi doresc un lucru bun și frumos pentru ei. De aceea și cer ajutorul celor care ne aud sau citesc. O comunitate mică precum a noastră nu se poate autofinanța, acesta fiind și motivul pentru care apelăm la orice ajutor posibil, de pretutindeni. Orice sprijin oferit acestor tineri este o investitie in viitorul lor și al nostru pentru că bunătatea, de regulă, se înmulțește, nu scade. Binele pe care noi il arătăm astăzi acestor tineri, va rodi poate însutit în anii ce vor urma. Bucuria mea este că se și vede un progres enorm pentru tinerii nostri și asta datorită lui Dumnezeu, în primul rând, dar și oamenilor care ne-au susținut și au investit în toate proiectele  dedicate lor sau implementate cu ajutorul lor. De aceea, lansez această invitație, de a dona pentru vacanța acestor 21 de tineri, tuturor celor care ne-au ajutat până acum, precum și celor care ne aud pentru prima dată.” a declarat Pr. Paroh Cosmin  Brînză.

Donatiile pot fi trimise:

• la contul: RO41BTRLRONCRT0250359702, titular: Parohia Săcărești
  • Revolut - 0746936969 - Pr. Cosmin Brinza
Citește alte articole despre: tineri, mare